تک طلای مازندران بر گردن اشکوریان// ششمین طلا کاروان تکواندو ایران بدست آمد


به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان مازندران، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان 2018 با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور از روز دوشنبه – 20 فروردین‌ماه در سالن "ساله کوارت" الحمامات آغاز و فردا (جمعه - 24 فروردین‌ماه) به پایان می‌رسد.

امروز (پنجشنبه) و در روز چهارم این رقابت‌ها، علی اشکوریان تکواندوکار اهل تنکابن از استان مازندران که در مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده بود، در این رقابت‌ها نیز توانست مدال طلا را در کارنامه خود ثبت نماید.

هوگوپوش مازنی در نخستین گام «میخاییل سوکولف» از روسیه را 19 بر 10 شکست داد و راهی مرحله بعد شد. در دومین دیدار به مصاف «ساموئله بالیوا» ایتالیایی رفت و با نتیجه 22 بر 8 به برتری رسید. وی در ادامه برابر «جیهون سئونگ» از کره‌جنوبی 16 بر 10 پیروز شد.

اشکوریان در مرحله یک‌چهارم «فاهد اسبیهی» از اردن را 19 بر 12 مغلوب خویش ساخت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پس از آن رو در روی «بدر آچاب» بلژیکی قرار گرفت و در پایان دیداری حساس و نفس‌گیر نتیجه را 14 بر 13 به نفع خود به پایان رساند.

نماینده شایسته کشورمان در فینال این رقابت‌ها نیز توانایی خود را با نتیجه 26 بر 6 (پایان مبارزه در رند دوم - اختلاف امتیاز 20) به رخ «آدرین وجتکویاک» از لهستان کشید و عنوان نخست جهان را در تاریخ تکواندوی نوجوانان 2018 به نام خود ثبت کرد.

گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده وحيد عبدالهي به عنوان سرمربي، رشید فتاحی و وحید ناصری به عنوان مربی است