افغان اولین حریف رستم نژاد در پیکارقهرمانی نوجوانان جهانیبه گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان 2018 با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور از ساعت 12:30 فردا (دوشنبه – 20 فروردین‌ماه) در سالن "ساله کوارت" الحمامات آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

مازندران 3 نماینده در این پیکار دارد که محمد رستم نژاد به عنوان اولین نماینده به شیاپ جانگ می رود، علی اشکوریان و مهسا کیادلیری برای چهارمین روز مسابقات (پنجشنبه 23 فروردین ماه) به مصاف حریفانشان می روند. همچنین رشید فتاحی مربی جویباری است که به عنوان مربی در کادر فنی همراه با اعضا تیم ملی به این رقابتها اعزام شده است و در کنار هوگوپوشان حضور دارد.

برای فردا (دوشنبه – 20 فروردین‌ماه) تکواندوکاران اوزان 42- و 44- کیلوگرم در گروه دختران و 45- و 48- کیلوگرم در گروه پسران به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند که مبینا کلی‌وند (42- کیلوگرم)، مریم حاجی علیزاده (44- کیلوگرم)، حسین لطفی (45- کیلوگرم) و محمد رستم‌نژاد (48- کیلوگرم) نمایندگان کشورمان در این روز هستند.


محمد رستم‌نژاد نماینده ساروی از استان مازندران در وزن 48- کیلوگرم  در نخستین گام باید "رامین غفوری" از افغانستان را شکست دهد و پس از آن در صورت برتری به مصاف "محمد لاچوری" بلژیکی می‌رود. (در این وزن 55 تکواندوکار حضور دارد)


گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده وحيد عبدالهي به عنوان سرمربي، رشید فتاحی و وحید ناصری به عنوان مربی است. همچنین هدایت تیم دختران را فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی، نیلوفر صفریان، سیده زهرا حسینی، زهرا باباخانلو به عنوان مربی است.